Exkurzia – Budatínsky zámok

Kategorie: Nezařazené

Žiaci 1. ročníka sa zúčastnili v máji exkurzie do Budatínského  zámku: Bol raz jeden zámoček, bol raz jeden hrad, kde si vypočuli  povesť ,,O grófke, ktorá chcela byť najmúdrejšia“ . Majitelia Budatínskeho hradu boli veľmi vzdelanými ľuďmi, ktorí ovládali niekoľko cudzích jazykov. Vie sa, že vlastnili veľkú knižnicu, ktorá sa ale, bohužiaľ, nedochovala. Cieľom divadelného predstavenia bolo  zábavnou a vtipnou formou vysvetliť deťom , aké dôležité je v dnešnej dobe čítať knihy a nie len ich mať vo svojej knižnici. Následne potom si žiaci vyskúšali vyrobiť svoju vlastnú prvú knižku. Na záver bola prehliadka hradu, pani sprievodkyňa veľmi pútavo a deťom veku primerane prerozprávala históriu. Najväčším  zážitkom bol pre deti  výstup do veže. Exkurzia sa všetkým veľmi páčila, veľa sa dozvedeli, naučili aj zabavili.