ŠvP – Nitrianske Rudno

Kategorie: Nezařazené

Žiaci boli ubytovaní v hoteli Baník pri priehrade Nitrianske Rudno. S ubytovaním v hoteli a s prostredím, v ktorom sa hotel nachádzal boli veľmi spokojní. Hneď ich oslovili animátori so svojím animačným programom. Deti boli rozdelené na dve skupiny. Každej skupine sa venovala jedna animátorka, s ktorou si vyrobili svoje erby kráľovských družín. Čakala nás cesta hľadania strateného vodníka okolo priehrady spojená s plnením úloh. Počas ďalších dní sa žiaci sústredili na jednotlivých stanovištiach, kde boli pre nich pripravené úlohy. V utorok sme navštívili gazdovský dvor Mačov, kde sme si pozreli múzeum starodávnych áut a traktorov ako aj ľudové domy. Deň sme zavŕšili jazdou na koni a spoločnou opekačkou. V stredu sme si pozreli ZOO v Bojniciach.

Každý večer bol pre deti pripravený program spočívajúci vo voľbe a korunovácii kráľa a kráľovnej, tipovačky, talentmánie a záverečnej diskotéky. Veselé spomienky máme na spoločné prechádzky pri priehrade. Počas ŠvP sa deti učili spoznávať prostredie Hornej Nitry z oblasti vlastivedy a prírodovedy a písali si denník odvážneho cestovateľa. S animátormi ako aj s prostredím sa lúčili štvrtáci veľmi ťažko. Na spiatočnej ceste sme sa zastavili v Skanzene sklárstva vo Valaskej Belej, kde sa žiaci zoznámili, ako sa pracuje so sklom. Ďalšie zastávky viedli do Čičman a prehliadke betlehema v Rajeckej Lesnej. Ďakujeme pani vychovávateľke Ivanke Grešákovej. Škola v prírode bola super a zanechala v nás krásne zážitky.