Pripínanie a nosenie Červených stužiek

1.december je Svetový deň boja proti AIDS. Červená stužka symbolizuje solidaritu v boji proti tejto zákernej chorobe. Stužku navrhli členovia dobročinnej organizácie v New Yorku v roku 1991 ako spomienku na tých, ktorí už tejto chorobe podľahli. Červená farba bola vybraná ako symbol krvi a života. Aj naša škola sa zapojila do kampane Červené stužky.  Žiaci maľovali pohľadnice do súťaže pre Červené stužky, zúčastnili sa športového podujatia organizovaného školou a dňa 29. 11. 2019 členovia a pomocníci zo ŽŠP pripínali žiakom a pedagógom Červené stužky a tie sa nosili celý deň. Aj takto sme vyjadrili podporu kampani a najmä empatiu a úctu k ľuďom chorým na AIDS a aj tým, ktorí boj o život s touto chorobou prehrali.