DIVADELNÉ PREDSTAVENIE V BRATISLAVE

Dňa 26. 5. 2022 sme sa so žiakmi 9. ročníka vybrali vlakom do Bratislavy na Novú scénu. Pozreli sme si prvý slovenský rockový muzikál Cyrano z predmestia z pera libretistky Alty Vášovej a textárov J. Štrassera, K. Peteraja a autorov hudby P. Hammela a M. Vargu. Muzikál v novom modernom spracovaní s nestarnúcim príbehom o láske, zásadách, kamarátstve, úspechu a páde s moderným jazykom, tempom a kvalitným hereckým obsadením bol veľmi atraktívny a vyvolal v nás silný kultúrny zážitok.  V stredu 4.5.2022 si žiaci 7. a 8. ročníka pozreli strhujúci súčasný muzikál The Bodyguard  s hitmi fenomenálnej Whitney Houston  v slovenskej premiére. Muzikál je divadelnou adaptáciou filmu Osobný strážca, ktorý pozná snáď každý.