Britské centrum v Krajskej knižnici

Kategorie: Nezařazené

Dňa 26.5. sa žiaci 6.ročníka pod vedením p. uč. Pavelkovej a p. uč. Mešťanovej zúčastnili exkurzie do Britského centra v Krajskej knižnici v Žiline. Od pani knihovníčky sa dozvedeli históriu založenia Britského centra v Žiline, bolo založené v spolupráci s British council v Bratislave v roku 2007 na podporu výučby a štúdia anglického jazyka. Žiaci sa formou prehliadky zoznámili s priestormi centra a jeho činnosťou.Dozvedeli sa veľa informácií o  možnostiach zapožičania si kníh, CD, DVD, časopisov a novín v anglickom jazyku.

Žiakov zaujala ponuka knižiek v sekcii Graded readers, ktorá ponúka skrátené a zjednodušené výtlačky slávnych diel podľa úrovne vedomostí z anglického jazyka. Žiaci si okrem toho pozreli rôzne iné druhy kníh a prečítali si krátke poviedky, úryvky z historických a dobrodružných románov,fantastických pribehov aj rozprávkových knižiek v anglickom jazyku.

Návšteva Britského centra žiakov zaujala a viacerí z nich sa chcú stať ich čitateľskými členmi, aby si ďalej rozvíjali a zdokonaľovali svoje znalosti z anglického jazyka. 

       

Fotogaléria