Akadémia Mateja Tótha

Kategorie: Nezařazené

Našu školu sme prihlásili minulý školský rok do súťaže o O2 Akadémiu. Celú dobu sme motivovali žiakov aj rodičov k posielaniu sms, až sa z toho stal denný rituál, ráno sme im cez EduPage pripomenuli poslanie dennej sms a veľa rodín nám dávalo spätnú väzbu, že posielajú aj bonusové hlasy a hlasuje celá rodina (často zapojili aj starých rodičov, sesternice, tety a pod.) Dlho sme súťažili s inou školou o prvé miesto, ale na 1. adventnú nedeľu sme urobili „akciu“, aby každý, kto denne hlasuje, oslovil aspoň 10 nových ľudí, ktorí by nám zaslali 1 hlas. Táto výzva zabrala a nášho súpera ZŠ Bobrovec sme predbehli asi o 1000 hlasov. Tento náskok sa mu už nepodarilo dohnať a naša škola skončila na 1. mieste v Žilinskom kraji s počtom hlasov 21 984 a tretia v rámci celého Slovenska. Na jeseň 2021 boli dve pani učiteľky z 1. stupňa ZŠ na školení Akadémie Mateja Tótha na Orave a uskutočnili výber žiakov, ktoré sa pre tento školský rok akadémie zúčastnia. Bohužiaľ nám plány prekazili opatrenia a počas prvého polroka sa realizovalo len minimum tréningov z dôvodu obmedzení v rámci covid situácie. Od druhého polroka už prebiehali tréningy priebežne. Hoci Akadémia neprebehla v plnej miere, na žiakoch je vidieť pokrok vo všetkých oblastiach telesného rozvoja – vytrvalosť, obratnosť, koordinácia, sila aj rýchlosť. Radi by sme pokračovali v začatej práci a momentálne hľadáme spôsob financovania Akadémie pre žiakov našej školy.