Šaliansky Maťko

„Tento chlapec, to som ja, Šaliansky Maťko. Maťko preto, že ma tak volajú, a Šaliansky preto, že som sa narodil v Šali. Súťaž v prednese slovenskej povesti nazvali podľa mňa ŠALIANSKY MAŤKO J. C. HRONSKÉHO.“

28.ročník tejto krásnej slovenskej súťaže sa uskutočnil aj na našej škole. Školského kola sa síce zúčastnilo menej súťažiacich ako po iné roky, ale naši odvážni šikovní recitátori ukázali, že umelecký prednes ich baví a neboja sa vystupovať pred spolužiakmi či pani učiteľkami. Ako odmenu si odniesli nielen potlesk poroty a obecenstva, ale aj pekné knižné odmeny a víťazka súťaže, Lucia Masná (4.A), aj postup do okresného kola.

Všetkým zúčastneným ďakujeme a Lucke želáme veľa šťastia v ďalšej reprezentácii našej školy.