Pútnici v Rajeckej Lesnej

Kategorie: Nezařazené

Nečakanou odmenou za vytrvalosť pri ranných adventných stretnutiach bola predvianočná púť do Rajeckej Lesnej a návšteva Slovenského betlehéma. Rorátne modlitebné stretnutia sa konali počas adventu od 28. novembra do konca roka každé ráno pred vyučovaním. Témou stretnutí bolo spoznať krajinu, kde sa narodil Spasiteľ, virtuálne navštíviť dôležité miesta a spoločnou modlitbou pripraviť sa na vianočné sviatky. Žiaci, ktorí svedomito chodili každé ráno a vydržali až do konca, dostali za odmenu možnosť zúčastniť sa púte. Výletu sa zúčastnilo 44 šťastných detí z prvého aj z druhého stupňa. Navštívili sme kostol, kde sme mali svätú omšu s našim pánom farárom Danielom, videli sme krásne rezbárske dielo – pohyblivý Slovenský betlehém, prešli sme sa k prameňu sv. Františka a vyšli sme aj na kalváriu. Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí skutočne poctivo a vytrvalo chodili na stretnutia a tiež všetkým, ktorí sa na tomto krásnom duchovnom podujatí zúčastnili.

 

Fotogaléria