Projekt Tesco – ,,Zelené pľúca,,

Vážení rodičia,

opäť máme možnosť spoločne niečo ovplyvniť, podporiť dobrú vec.

Naša základná škola bola vybraná do hlasovania v projekte TESCO

,,Vy rozhodujete, my pomáhame“. Škola má možnosť získať sumu vo výške 1300€, ak získa najväčší počet hlasov od zákazníkov. Projekt  našej základnej školy má názov ,,Zelené pľúca“.

Hlasovať za projekt ZŠ Hôrky môžete v termíne od 16.1. 2023 do 12.2.2023

v 3 predajniach TESCO v Žiline

(Košická 3,  Žilina Obvodová – Obvodová 8640, Tesco Vlčince – Nitrianska ulica 3625).

Za nákup získate žetón, ktorý vhodíte do hlasovacieho zariadenia prideleného našej škole.

Ďakujeme za Vašu ochotu a veríme, že s Vašou pomocou projekt našej základnej školy uspeje.

Projekt Zelené pľúca

Cieľom projektu je obnoviť stromovú a kríčkovú výsadbu v areáli školy a vytvoriť živý plot, ktorý by zabraňoval vysokej zveri prístup do areálu školy, nakoľko nám srnky, jelene i diviaky pravidelne ničia vysadené dreviny.  Zároveň je naším cieľom vštepiť žiakom potrebu starať sa o životné prostredie a pochopiť dôležitosť vysádzania nových stromov. Novou výsadbou pripravíme hmyzu, vtákom a ďalším malým zvieratkám nové domovy.